Güvenli Sürüş Eğitimi

“Doğru hacimde motosiklet, bireysel güvenlik, doğru ve güvenli sürüş ile minimum risk”

 

Scooter ile seviye tespiti yapılan sürücünün tecrübesi ve pratiği arttıkça, eğitimde kullanılan motosikletlerin hacimleri ve güçleri de artar (scooter, 125 cc, 250 cc, 500cc gibi) ayrıca Otomatik vites yerine manuel vitesli motosikletler kullanılarak günlük sürüşe ve vitesli motosiklet çeşitlerine ve tiplerine tam adaptasyon sağlanır.

 

Bu eğitimde “temel sürüş eğitimi”nde verilen bilgiler ile daha ileri seviyede bir pratik eğitim katkısıyla sürücünün farklı motosiklet hacimlerindeki tecrübesi ve sürüş becerisi gözlemlenir. Sürücüye motosiklet sürüşünde en önemli unsur olan “güvenli sürüş teknikleri” öğretilir. Tecrübeli eğitmenlerin tavsiyeleri ile öğrencinin doğru motosikleti tercih etmesi sağlanır. Bu eğitim programında en önemli unsur kişinin kendine zarar vermeyeceği, doğru hacim ve tipteki motosiklet seçilmesinin sağlanmasıdır. Bu eğitimi alan öğrencilerimiz, hemen veya daha sonra satın alacakları motosikletlerine “adaptasyon eğitimi” alarak daha güvenli bir sürüşe hazırlanırlar.

Güvenli sürüş eğitimimiz 12 saat teorik 12 saat pratik eğitimden oluşmaktadır.Teorik eğitimler hafta içi belirlenen tarihlerde 19.00-22.00 saatleri arasında yapılmaktadır.Kursiyerlerimizin teorik eğitimi tamamlamaları için her biri üç saatten oluşan dört derse katılmaları gerekmektedir.Pratik eğitimler için eğitmenimizinden randevu alıp günlük iki maksimum üç saatlik program yapılır.Eğitimdeki tüm koruyucu ekipmanlar,motosikletler ve yakıt giderleri okulumuz tarafından karşılanır ekstra herhangi bir ücret talep edilmez.